(+90) 212 356 55 55
info@cemina.com.tr
Go to the site in English
Buradasınız: AnaSayfa  /  Ürünler  /  ABS Alçı  /  Oxicoat Ekolojik Makine Sıva Alçısı
Ürünler
Oxicoat Ekolojik Makine Sıva Alçısı
Oxicoat Ekolojik Makine Sıva Alçısı

Oxicoat Ekolojik Makine Sıva Alçısı

Geleceğin iç mekan sıvası ABS Oxicoat…

ABS Oxicoat Ekolojik Makine Sıva Alçısı; İç duvar ve tavanlarda tek katta makine ile uygulanan ve düzgün yüzeyler elde edilmesini sağlayan alçı esaslı yüksek kaliteli bir sıva ürünüdür.

Dünyada ve Türkiye’de ilk kez bir iç mekan sıvası, içerdiği özel elementlerle mekanları ele geçiren yemek, sigara, tuvalet, boya, ilaç kokusu gibi kötü kokuları yok ediyor. Ayrıca küf, rutubet ve bakteri oluşumuna engel oluyor. Üstelik tüm bunları, maliyetleri yükseltmeden yapıyor. ABS Oxicoat, tamamen doğal malzemelerin karışımıyla üretildiği için doğal, sağlıklı ve çevrecidir. Mimariye çok geniş imkanlar tanıyan, dekoratif ve işlevsel bir iç mekan sıvasıdır. Doğru şekilde ve uygun kalınlıkta uygulandığında, yüzyıllarca bozulmadan kalabilir.

 

 

 

Uygulama

Uygulama esnasında kara sıva ve alçı esaslı el sıvalarında olduğu gibi anolar yapılır. Bu anoların arası ABS Oxicoat Ekolojik Makine Sıva Alçısı ile doldurulur ve yüzey düzgünlüğü elde edilinceye kadar mastarlanır. Birinci mastarlamadan yaklaşık 45-50 dakika sonra sıva yüzeyi; geniş ağızlı spatula veya keskin mastar ile hafifçe bastırılarak düzeltilir. Bu aşamadan sonra sıva yüzeyinin hafif çekmesi/sertleşmesi beklenir. Belli noktalar parmak yöntemi ile kontrol edilir, ele bulaşmıyorsa tirfilleme zamanı gelmiştir. Sonra yüzeye su serpilerek sünger mala ile yüzey tirfillenir ve böylece bir miktar ince malzemenin yüzeye çıkması sağlanır. Çıkan ince malzemenin 5-10 dk. boyunca hafif suyunu çekmesi beklenir. Daha sonra çelik mala ve geniş ağızlı macun küreği ile yüzeye yayılarak pürüzsüz, boyaya hazır düzgün yüzeyler elde edilir.

oxicoat-makina-web.pdf
Diğer İçerikler
ABS Seramik Kalıbı Alçısı
ABS Süper Kiremit Kalıbı Alçısı
Oxicoat Ekolojik Sıva Alçısı
Oxicoat Ekolojik İnce Perdah Alçısı
Oxicoat Ekolojik Makine Sıva Alçısı
ABS EXtreme
ABS Alçı Plaka Derz Dolgu Alçısı
ABS Alçı Plaka Yapıştırıcı Alçısı
ABS İnşaat Alçısı
ABS Kartonpiyer Alçısı
ABS Saten Perdah Alçısı
M95 Makina Sıva Alçısı
ABS Sıva Alçısı
ABS Ateşe Dayanıklı Alçı Plaka
ABS Suya Dayanıklı Alçı Plaka
ABS Alçı Plaka
Ortaklar Cad. Aksu Apt. No:4/10 Mecidiyeköy - Şişli - İstanbul
0212 356 55 55
0212 356 55 56
info@cemina.com.tr
Go to the site in English
www.cemina.com.tr © 2015 Tasarım & Yazılım : İns WEB